صفحه نخست / آخرین مطالب / برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان
73امین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل:

برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان

مجمع عمومی سازمان ملل متحد رئیس جمهور منتخب، ماریا فرناندا اسپینوزا گارسس، تنها چهارمین زن رئیس جمهور کنگرۀ سازمان ملل متحد در 73 سال گذشته، در سخنرانی در مورد این جلسه، به خشونت جنسیتی و توانمند سازی سیاسی توجه کرده است.

سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA 73) در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ در ستاد سازمان ملل متحد در نیویورک افتتاح شد و تحت عنوان “ایجاد سازمان ملل متحد برای همه مردم: رهبری جهانی و مسئولیت های مشترک برای جوامع صلح، صلح و پایدار” “مذاکرات عمومی سطح بالا، زمانی که سران دولت و دولت ها و هیئت های وزیران تشکیل می شود، در روز سه شنبه، ۲۵ سپتامبر، آغاز خواهد شد و تا ۱ اکتبر ادامه خواهد داشت.
در بزرگترین نشست سالانه رهبران جهان، برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان موضوع مهمی از بحث است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد رئیس جمهور منتخب، ماریا فرناندا اسپینوزا گارسس، تنها چهارمین زن رئیس جمهور کنگرۀ سازمان ملل متحد در ۷۳ سال گذشته، در سخنرانی در مورد این جلسه، به خشونت جنسیتی و توانمند سازی سیاسی توجه کرده است.
در طول جلسه ۷۳، تعدادی از مسائل مورد بحث قرار میگیرد، از جمله پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران، پرداخت حقوق برابر و سیاستهای مهاجرت به جنسیت، اقدامات اقلیمی و شهرهای فراگیر.
بعدا در جلسه (۵ و ۸ اکتبر)، مجمع عمومی توجه خاصی به پایان دادن به تمام اشکال خشونت علیه زنان و دختران، قاچاق زنان و دختران و ختنه زنان در دستگاه تناسلی خواهد داشت.
زنان سازمان ملل سه گزارش را ارائه می دهند که اقدامات مربوط به مقابله با خشونت و آزار و اذیت جنسی علیه زنان و دختران را ارائه می دهد.
سازمان ملل متحد با یک سخنرانی سرشار از سخنرانی های سران کشورها، نشست های مشهور و توییت های دیپلماتیک برای حفظ آن، زنان سازمان ملل متحد مشخص کرده اند که کجا و چه زمانی باید به برنامه جهانی گرایش جنسیتی در سازمان ملل متحد ۷۳ توجه کرد.

مشاوره رسانه: زنان سازمان ملل متحد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۸
آوردن صدای زنان و دختران به مجمع جهانی در مورد اولویت ها و راه حل های برتر برای پیشبرد برنامه ۲۰۳۰ توسعه پایدار/
www.unwomen.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *